Nowa strona rejestracji i logowania na Facebooku

Dodano przez w Facebook. Comments

FacebookNa tę stronę zaglądamy relatywnie rzadko – na Facebooku zalogowani jesteśmy niemalże zawsze, a podczas pobytu poza domem wystarczy wyciągnąć telefon z kieszeni, by zobaczyć nowe powiadomienia i nowości. Mało kiedy decydujemy się skorzystać z komputera znajomych czy udostępnionej publicznie maszyny. Tymczasem Mark podjął decyzję o unowocześnieniu strony powitalnej Facebooka.

Co ciekawe, na zdjęciu ujrzymy parę, która swoim pochodzeniem może odzwierciedlać związek Marka Zuckerberga z Priscillą Chan. Nie biorąc jednak tego faktu pod uwagę, myślę że decyzja o zmianie tła jak i wybór zdjęcia były bardzo trafne. Proces rejestracji nie przebiega teraz w takiej formalnej „atmosferze”, co mogło przypominać wypełnianie druku w urzędzie, gdyż aspekt społecznościowy został jeszcze bardziej podkreślony.

Oprócz prezentacji zupełnie nowych produktów, Facebook lubi od czasu do czasu namieszać z wyglądem niektórych komponentów portalu. Ostatnią największą taką zmianą było wprowadzenie Osi czasu każdego z użytkowników, która zastąpiła typowy profil. Czy debiutujący w fazie beta Graph Search stanie się przyczyną do kolejnych zmian w interfejsie portalu? Całkiem możliwe.